Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Wróć

Lampy Led UV od Gree – skuteczna walka z drobnoustrojami

22 kwietnia 2021

Chcemy oddychać świeżym powietrzem. Chcemy też być zdrowi i bezpieczni. Potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań, które pomogą nam w walce z bakteriami, wirusami i wszelkimi drobnoustrojami, które znacząco obniżają naszą odporność i przyczyniają się do rozwoju wielu chorób. Podstawą jest czyste powietrze. Zacznijmy od niego. To pierwszy krok do lepszego samopoczucia!

Jak skutecznie oczyścić powietrze, którym oddychamy?

Jedną z niezwykle skutecznych metod jest zastosowanie lamp LED UV od Gree. Są one całkowicie bezpieczne, a w dodatku efektywnie usuwają wirusy, pleśń, grzyby i drobnoustroje znajdujące się w powietrzu. Jest to akcesorium kompatybilne z wieloma klimatyzatorami marki Gree, zarówno ściennymi, kasetonowymi, jak i kanałowymi. Dzięki niemu powietrze przepływające przez klimatyzator zostaje skutecznie oczyszczone, m.in. z formaldehydu, pleśni, niepożądanych zapachów czy mikroorganizmów. Warto pamiętać, że w trakcie aktywnej pracy lamp LED UV, osoby z nich korzystające, mogą swobodnie poruszać się i przebywać w pomieszczeniu, co w żaden sposób nie koliduje z efektywnością działania lamp.

Światło UV – co powinniśmy wiedzieć

Wyróżniamy 3 rodzaje pasm światłą ultrafioletowego, różniących się długością fal, a więc i ilością przekazywanej energii. Najdłuższe z nich to fale UV-A, najkrótsze UV-C. Długość tych ostatnich mieści się w zakresie od 100 do 280 nm. Transmitują one najwięcej energii.

  • UV-A – stanowi około 97 proc. “promieni słonecznych” docierających do Ziemi (długość fali: 315–380 nm). Jest najmniej szkodliwe, ale trzeba pamiętać, że może przyczyniać się do szybszego starzenia się skóry.
  • UV-B – jest niemal w całości pochłaniane przez atmosferę, ale jego niewielka część dociera także do nas. To ten zakres odpowiada głównie za opalanie i wydzielanie w skórze witaminy D. Nadmierna ekspozycja może jednak doprowadzić nawet do nowotworu skóry, bowiem ultrafiolet w tym zakresie ma zdolność uszkadzania łańcuchów DNA. (długość fali: 280–315 nm).
  • UV-C – całkowicie jest pochłaniany przez atmosferę i posiada najmniejszy zakres promieniowania (długość fali: 100–280 nm).

Wszystkie zestawy lamp LED UV w ofercie Gree składają się z 10 diód LED o różnych długościach fali (UV-A -8 szt., oraz UV-C -2 szt.). Żywotność lamp podana przez producenta to odpowiednio 50 000 i 10 000 h.

Dlaczego właściwie lampy LED UV zabijają bakterie?

Energia dostarczana przez  UV-C może zmieniać DNA komórek. Jest to widoczne np. podczas opalania skóry na ostrym słońcu. Czerwone i piekące plamy to właśnie efekt zmian DNA komórek skóry. Podobnie światło UV jest w stanie przerwać łańcuch DNA bakterii i wirusów, prowadząc do dezaktywacji szkodliwego mikroorganizmu.

Promieniowanie UV-C niszczy bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Wystarczy tylko, że znajdą się one w zasięgu bezpośredniego działania promieni emitowanych przez lampy. Kwasy nukleinowe i białka mikroorganizmów, bakterii, grzybów a także osłony lipidowe wirusów są szczególnie wrażliwe na działanie światła o długości fali w zakresie 100-280nm.

Od czego zależy skuteczność bakteriobójczego promieniowania UV?

  • od czasu ekspozycji mikroorganizmu na promieniowanie UV
  • od intensywności i długości fali promieniowania UV
  • od obecności cząstek, które mogą chronić mikroorganizmy przed promieniowaniem UV
  • od zdolności mikroorganizmu do wytrzymania promieniowania UV podczas ekspozycji.

Reakcja fotokataliczna kluczem do sukcesu

Filtr fotokatalityczny, który dołączony jest do zestawu lamp LED UV od Gree, powoduje, że padające na niego światło UV uwalnia reakcje fotokatalityczną. To z kolei powoduje bezwzględną eliminację drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu.

Działanie filtra fotokatalitycznego opiera się na reakcjach chemicznych inicjowanych światłem prowadzących do wytwarzania na jego powierzchni silnie utleniających czynników takich jak nadtlenek wodoru, tlen singletowy czy rodnik hydroksylowy. Substancje te rozkładają zanieczyszczenia organiczne do substancji nieszkodliwych – dwutlenku węgla i wody i przyśpieszają tym samym usuwanie bakterii, wirusów, pleśni i grzybów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez producenta skuteczność eliminacji bakterii wynosi nawet 99,95% (badanie dla bakterii gronkowca).

Osoby korzystające z urządzenia zawierającego lampy LED UV mogą swobodnie przebywać
w pomieszczeniu podczas ich działania. Należy jednak pamiętać,  aby zamontować je zgodnie
z instrukcją producenta
. Powinny być skierowane tylko i wyłącznie na filtr i wymiennik. Lampy LED nakleja się na panel obudowy od wewnętrznej strony co powoduje naświetlanie głównie filtra przez który przepływa powietrze.

Lampy LED UV od GREE to gwarancja lepszego samopoczucia i najwyższego komfortu!

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Dystrybutorami:
https://gree.pl/dystrybutorzy/

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie