Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Wróć

Nowa odsłona klimatyzatorów komercyjnych Gree

09 maja 2022

Stały rozwój oferty Gree w ostatnim czasie przyniósł kolejne nowe rozwiązania klimatyzacyjne. Tym razem nowością jest już dostępna seria U-Match Plus. Są to pojedyncze klimatyzatory komercyjne LCAC, będące kontynuacją dotychczasowych urządzeń U-Match Standard.

Dla różnych typów inwestycji

Wśród modeli U-Match Plus wyróżnić można klimatyzatory kasetonowe, kanałowe i przypodłogowo-sufitowe, dostępne w wydajnościach od 3,5 do 13,4 kW. Dzięki temu możliwe jest klimatyzowanie zarówno niewielkich pomieszczeń, jak i rozległych lokali, takich jak sale konferencyjne, sklepy czy biura.

Klimatyzatory komercyjne U-Match Plus - wydajności
Tabela 1. Dostępne wydajności U-Match Plus

Niezawodność i stabilność pracy podstawą klimatyzacji komercyjnych

Nowa seria U-Match Plus to nowoczesna konstrukcja jednostek zewnętrznych, gwarantująca niezawodną i wydajną pracę w każdych warunkach. Wszystkie urządzenia zewnętrzne zostały wyposażone w grzałki karteru sprężarki i tacy ociekowej. Dzięki temu zapewnione są prawidłowe smarowanie sprężarki oraz odprowadzenie kondensatu z agregatu w skrajnie niskich temperaturach. Aby zwiększyć przepływ powietrza przez wymiennik ciepła oraz obniżyć poziom ciśnienia akustycznego pracy, konstrukcja łopatek wentylatora uwzględnia obliczeniowe opory przepływu oraz kąt natarcia. Takie rozwiązanie powoduje wzrost wydatku nawet o 11,4%. Dodatkowo klimatyzatory wyposażone są w elektroniczny zawór rozprężny, realizujący regulację przepływu czynnika w zakresie 0-480P. Dzięki temu kontrola przepływu czynnika jest bardzo precyzyjna. Przekłada się to na wysoką stabilność pracy oraz dokładne dostosowanie obciążenia urządzenia do aktualnego zapotrzebowania. Aby klimatyzatory pracowały cicho, zainstalowano w nich tłumik ograniczający pulsację czynnika na tłoczeniu.

Przepływ powietrza w klimatyzatorach komercyjnych U-Match Plus
Rysunek 1. Wykres przepływu powietrza

Cicha praca i energooszczędność

W serię nowoczesnych rozwiązań wyposażona została również sprężarka, wykorzystywana w modelach U-Match Plus. Jest to rotacyjny kompresor DC inwerter o sinusoidalnej, bezstopniowej regulacji prędkości, co sprawia, że praca urządzenia jest stabilna, a wibracje i poziom ciśnienia akustycznego zredukowane. Aby sprężarka działała jak najbardziej energooszczędnie, zastosowano technologię PFC korekcji mocy. Dzięki temu współczynnik mocy może wynieść nawet 99%. Dodatkowo wysoką efektywność sprężarki gwarantują silnik z reluktancją magnetyczną, nowa konstrukcja pompki oleju oraz dwudrogowe zasysanie czynnika. Wyposażenie sprężarki w dwuwarstwową obudowę oraz obniżenie środka ciężkości to redukcja drgań i hałasu pracy.

Zastosowanie przez cały rok

Urządzenia U-Match Plus to także szerokie możliwości zastosowania. Mogą one chłodzić w warunkach do +52°C, a ogrzewać, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -20°C, przy długości instalacji chłodniczej osiągającej nawet 75 m. Sprawdzają się przez to zarówno jako źródło chłodu latem, jak i źródło ciepła w okresach przejściowych i zimą.

klimatyzatory komercyjne - długość instalacji

Zaawansowane sterowniki w klimatyzatorach komercyjnych

Aby zapewnić możliwości sterowania na poziomie wymaganym przez komercyjne inwestycje, klimatyzatory U-Match Plus w standardzie posiadają zarówno pilot, jak i sterownik naścienny. Opcjonalnie mogą być doposażone w sterownik centralny, obsługujący do 32 jednostek, moduł pozwolenia na pracę, sterowniki pracy naprzemiennej, czy bramkę Modbus.

Sterowanie komercyjnymi klimatyzatorami U-Match Plus

Jeszcze więcej funkcji

Klimatyzatory komercyjne z serii U-Match Plus oferują ponadto wcześniej niedostępne funkcje i tryby. Dzięki samooczyszczaniu jednostki wewnętrznej użytkownik może uruchomić proces automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła. Urządzenie w pierwszym etapie chłodząc, wykrapla wilgoć na wymienniku ciepła, aby usunąć zanieczyszczenia z jego powierzchni. Następnie zatrzymuje wentylator i zamraża wykroploną wilgoć. Pozwala to na związanie pyłów i drobin między lamelami, aby następnie odmrozić wymiennik, spłukując je do odprowadzenia skroplin. Na ostatnim etapie następuje osuszenie wymiennika. Funkcja ta pozwala w łatwy sposób dbać o czystość urządzenia oraz wysoką jakoś nawiewanego powietrza.

Aby podnieść komfort w pomieszczeniu na niespotykany dotąd poziom, wszystkie modele U-Match Plus zostały doposażone w czwarty bieg wentylatora jednostki wewnętrznej, a urządzenia przypodłogowo-sufitowe również w automatyczne żaluzje pionowe i poziome. Pozawala to na precyzyjną kontrolę zarówno kierunku jak i intensywności nawiewu powietrza w pomieszczeniu.

Wszystko to sprawia, że seria Gree U-Match Plus to w pełni kompletne urządzenia klimatyzacyjne do lekkich zastosowań komercyjnych.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie