Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Wróć

QUADRO UV – oczyszczacz powietrza, który zachwyca skutecznością

15 września 2021

Gree Quadro UV to niezwykle wydajne urządzenie, które dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii LED UV oczyszcza powietrze ze skutecznością do 99,9%. Nowy oczyszczacz powietrza Gree jest poza tym niewielki, stylowy i cichy. Idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych i biurowych.

Niezawodne oczyszczanie

Oczyszczacz powietrza Gree Quadro UV to wyjątkowa nowość w ofercie Gree, która skutecznie neutralizuje drobnoustroje, bakterie i wirusy. Urządzenie posiada niezwykle skuteczny system filtracji i wykorzystuje zaawansowany technologicznie filtr kompozytowy 3 w 1 będący połączeniem filtra wstępnego, fitra węgla aktywnego, filtra klasy HEPA H13. Dodatkowo wewnątrz obudowy filtra zastosowano technologię połączenia lamp LED UV z wykorzystaniem filtra fotokatalitycznego z warstwą odbijającą pokrytą dwutlenkiem tytanu, która pomaga w oczyszczaniu powietrza przepływającego przez urządzenie.

Prosta obsługa i wygoda użytkowania

Quadro UV jest wyjątkowo prosty i wygodny w obsłudze. Posiada niezwykle przydatne funkcje, pozwalające na personalizację działania i dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika:

Tryby pracy i prędkości wentylatora

Funkcja ta pozwala sterować trybami oczyszczacza powietrza i poziomami prędkości wentylatora. Quadro UV ma 2 zwykłe prędkości oczyszczania i dodatkowe, specjalnie zaprojektowane tryby pracy oraz inteligentny tryb automatycznej konserwacji.

  • Tryb nocnej pracy: to ustawienie jest najlepsze do bardzo cichej pracy przy niskim poziomie hałasu, idealnej do użytku w nocy podczas snu
  • Niska prędkość wentylatora: najlepsza dla standardowego oczyszczania przy normalnym użytkowaniu przy niewielkiej liczbie osób i w warunkach o niskim zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu.
  • Wysoka prędkość wentylatora: jest to szybsza opcja czyszczenia. Przydatna w sytuacji, kiedy chcemy zredukować stosunkowo wysokie zanieczyszczenie powietrza, smog, unoszące się w powietrzu cząsteczki kurzu i dymu, które powstają np. w trakcie gotowania lub od dymu tytoniowego. To ustawienie jest też przydatne w eliminacji drobin sierści zwierząt unoszących się w powietrzu.
  • Tryb Turbo: uruchamia urządzenie z najwyższą prędkością wentylatora i zwiększa jego zdolność do oczyszczania powietrza. Pomaga szybko redukować zapachy i lotne związki organiczne VOC. Tryb ten jest rekomendowany w pomieszczeniu, w którym jest ewidentnie bardzo zły stan jakości powietrza, np. duży dym, kurz, wyjątkowo nieprzyjemne zapachy i zapylenie, a także gdy przebywa w nim dużo ludzi i zwierząt.
  • Tryb automatyczny: jest to inteligentny tryb pracy. Jego aktywacja powoduje, że oczyszczacz działa automatycznie z odpowiednio dopasowaną prędkością oczyszczania, tak aby skutecznie zredukować unoszące się w powietrzu cząsteczki lub gazy. Na podstawie informacji uzyskanych z czujnika stanu powietrza, urządzenie automatycznie zmieni prędkość w zależności od aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu.

Regulator czasowy

Funkcja regulatora czasowego pozwala wybrać, jak długo oczyszczacz powietrza będzie działał, zanim wyłączy się automatycznie. Istnieją trzy fabrycznie ustawione czasu działania: 2, 4 i 8 godzin.

Wskaźnik pracy lampy LED UV

Informuje o jakości powietrza w pomieszczeniu. Oczyszczacz ma wbudowany system technologii lamp LED UV oraz filtr z warstwą dwutlenku tytanu (TiO2) o długiej żywotności. Dzięki promieniom ultrafioletu padającym na powłokę filtra fotokatalitycznego zachodzi reakcja fotokataliczna rozbijająca cząsteczki wirusow i bakterii.

Wskaźnik jakości powietrza

Urządzenie wyposażone jest w czujniki cząstek stałych i lotnych związków organicznych – VOC, które wykrywają poziom cząstek stałych i VOC w pomieszczeniu i posiada wskaźnik LED informujący o jakości powietrza. Wskaźnik jest umieszczony na panelu wyświetlacza oczyszczacza powietrza. Czujniki cząstek stałych i VOC stale monitorują powietrze, a dioda wskaźnika jakości powietrza zaświeci się na zielono, żółto lub czerwono w zależności od poziomu stężenia VOC i/lub cząstek stałych wykrytych w pomieszczeniu..

Przypominanie o wymianie filtra

Oczyszczacz posiada funkcję elektronicznego sprawdzania stopnia zużycia filtra. Zapamiętuje on czas działania i przypomina o konieczności wymiany filtra kompozytowego w oparciu o liczbę godzin użytkowania oczyszczacza.

Oddychaj zdrowym powierzem!

Dowiedz się więcej:

Quadro UV od Gree już jest dostępny w sprzedaży.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Dystrybutorami:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie