Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Wróć

Mój prąd 5.0 – nowa edycja programu teraz także dla pomp ciepła!

21 kwietnia 2023

Już 22-go kwietnia o godzinie 9:00 startuje nabór wniosków do nowej edycji programu dofinansowań Mój Prąd 5.0. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcą zainwestować w energooszczędne i ekologiczne ogrzewanie swojego domu! Tym razem dopłaty obejmą także produkty z oferty Gree: pompy ciepła powietrze-woda oraz powietrze-powietrze. Sprawdźmy zatem, na jaką kwotę można liczyć i co zrobić, aby otrzymać dotację do zakupu urządzeń Gree.

Mój prąd 5.0.

DLA KOGO JEST PROGRAM MÓJ PRĄD 5.0?

Program Mój Prąd 5.0 skierowany jest do prosumentów rozliczających się w systemie net-billingu lub rozliczających się w systemie opustów pod warunkiem przejścia na system net-billing. Z dotacji mogą skorzystać  zarówno wnioskodawcy, którzy nie otrzymali dotychczas dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, jak i Ci, którzy skorzystali z programu Mój Prąd, ale chcą zainwestować w urządzenia dodatkowe, takie jak np. pompa ciepła.

JAKIE DOFINANSOWANIE W PROGRAMIE MÓJ PRĄD 5.0?

Ile można zyskać? Wysokość dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0 przy inwestycji we wszystkie komponenty objęte programem, czyli mikroinstalację fotowoltaiczną, magazyn energii, system EMS/HEMS, kolektory słoneczne i pompę ciepła, będzie mogła wynieść nawet 58 tys. zł.

Biorąc pod uwagę same pompy ciepła, kwota dopłaty może stanowić do 50% kosztów kwalifikowanych i uzależniona jest od rodzaju oraz klasy energetycznej urządzenia:

  • pompa ciepła powietrze-powietrze – 4 400 zł,
  • pompa ciepła powietrze-woda – 12 600 zł,
  • pompa ciepła powietrze-woda z podwyższoną klasą energetyczną – 19 400 zł,
  • gruntowa pompa ciepła –  28 500 zł.

Wszystkie klimatyzatory ścienne Gree (pompy ciepła powietrze-powietrze) spełniają wymagania stawiane przez NFOŚiGW w piątej edycji programu „Mój prąd”, tj. posiadają klasę energetyczną dla strefy umiarkowanej dla funkcji grzania co najmniej A+.

Również wszystkie pompy ciepła powietrze-woda Versati spełniają wymagania dla kategorii „Pompa ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej”, czyli dla temperatury zasilania 55ᵒC posiadają klasę energetyczną A++.

Oznacza to, że w programie Mój Prąd 5,0 można otrzymać dopłatę do klimatyzatora Gree w kwocie do 4,4 tys. zł. W przypadku pomp ciepła Versati kwota ta może wynieść nawet 19,4 tys. zł.

Należy przy tym pamiętać, że warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji jest posiadanie instalacji fotowoltaicznej (lub jej montaż razem z pozostałym urządzeniami opisanymi w warunkach programu) i korzystanie lub przejście na system net-bilingu.

JAK SKORZYSTAĆ Z PROGRAMU MÓJ PRĄD 5.0?

Aby otrzymać dopłatę w programie, należy złożyć wniosek o dofinansowanie na stronie https://mojprad.gov.pl/zloz-wniosek. Nabór wniosków trwa do 22 grudnia 2023 roku lub do wyczerpania środków. Na podstawie IV edycji programu można wnioskować, że budżet zostanie wykorzystany znacznie wcześniej, niż przewidywana data zakończenia programu. Warto zatem już teraz podjąć decyzję o zakupie pompy ciepła Versati lub klimatyzatora Gree i skorzystać z dotacji.

Więcej na temat programu przeczytać można na https://mojprad.gov.pl/ .

Sprawdź aktualną ofertę urządzeń Gree objętych dofinansowaniem w programie Mój Prąd 5.0:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie