Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Wróć

Ekologiczne ogrzewanie domu – pompy ciepła powietrze woda Gree

Gree
Gree

Jakie ogrzewanie jest najbardziej ekologiczne? Która instalacja grzewcza będzie jednocześnie tania, komfortowa i przyjazna środowisku? Poznaj nowoczesne rozwiązanie i odpowiedź na powyższe potrzeby – wszechstronne pompy ciepła Gree. 

Czym ogrzewać dom?

Coraz więcej Polaków zastanawia się, jakie ogrzewanie wybrać, aby było zarówno tanio, jak i ekologicznie. Czy jesteś wśród nich? 

W dzisiejszych czasach trendy związane z ekologią zaglądają do każdego obszaru naszego życia. Szukamy ekologicznych opakowań, ubrań, sposobów przemieszczania się oraz materiałów budowlanych. Podczas budowy domu rozglądamy się za najbardziej ekologicznymi rozwiązaniami grzewczymi, które nie tylko będą przyjazne dla naszej planety, ale także dla naszego portfela. Poszukujemy alternatyw, które zastąpią nasze dotychczasowe tradycyjne ogrzewanie, a koszt ich instalacji zwróci się w jak najkrótszym terminie.

Najnowsze technologie ogrzewania domu już od dłuższego czasu podążają w kierunku ekologii i energooszczędności. Ekologiczne instalacje grzewcze opierają się na alternatywnych źródłach energii, czyli takich, które charakteryzuje samoregeneracja. W budownictwie mieszkalnym do efektywnego ogrzewania wykorzystywane się najczęściej odnawialne źródła: słońce, powietrze, woda i grunt.

Ekologiczne ogrzewanie domu – znajdź swoje rozwiązanie 

Do ekologicznych form ogrzewania należą między innymi:

 • kotły kondensacyjne
 • kotły na biomasę
 • kotły na ekogroszek
 • kolektory słoneczne
 • fotowoltaika
 • budownictwo pasywne + rekuperator
 • pompy ciepła 

Zastanawiasz się, która forma ogrzewania będzie najlepsza? Poznaj sposób na nowoczesne ogrzewanie domu, czyli pompy ciepła powietrze-woda.

Pompa ciepła – tanie i ekologiczne ogrzewanie 

Pompa ciepła to w ostatnim czasie jeden z najbardziej popularnych sposobów ogrzewania domu. Ta alternatywna, bardziej ekologiczna wersja tradycyjnego ogrzewania coraz częściej znajduje swoje zastosowanie zarówno w nowym, jak i w starszym budownictwie, jej użytkowników przybywa w każdym sezonie.

Ogrzewanie domu pompą ciepła cieszy się stale rosnącą popularnością, ponieważ działanie tego źródła ciepła odbywa się bez procesu spalania, jest wyjątkowo ekologiczne. Pompy nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji, a wykorzystywane ciepło pobierają z otoczenia: gruntu, powietrza lub wody. 

Czy wiesz, że… Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje do 80% ciepła z otoczenia, za które w ogóle nie musisz płacić?

Pompa ciepła powietrze woda – jak działa?

Pompy ciepła powietrze-woda odbierają ciepło z otoczenia domu (powietrze zewnętrzne), a następnie wymuszają przepływ ciepła przeciwny do naturalnego. Energia przekazywana jest medium grzewczemu budynku (w tym przypadku wodzie) i może być wykorzystane do ogrzewania domu i wody użytkowej (dzieje się tak dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu). Proces ten jest powszechnie wykorzystywany do ogrzewania budynków. Do najważniejszych elementów konstrukcji pomp ciepła należą: sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, parownik oraz czynnik chłodniczy. 

Czy wiesz, że… Technologię pomp ciepła można przyrównać do “odwróconego” mechanizmu działania lodówek? Lodówka odbiera ciepło produktom żywnościowym, a następnie oddaje je otoczeniu. Pompa ciepła działa na odwrót – dzięki procesom termodynamicznym “pompuje” ciepło ze źródła do medium grzewczego budynku.

Pompa ciepła powietrze woda umożliwia czerpanie ciepła z otoczenia przy temp. zewnętrznych sięgających nawet -25°C! 

Dlaczego warto postawić na pompy ciepła?

Pompy ciepła należą do nowoczesnych i ekologicznych form ogrzewania, które pozwalają użytkownikom cieszyć się komfortem grzewczym, oszczędzać pieniądze, a także żyć w duchu eko. Do najważniejszych zalet instalacji pomp ciepła należą: 

 • ekologiczne ogrzewanie
 • fotowoltaika
 • “darmowe” ciepło
 • czysta energia
 • oszczędzanie pieniędzy
 • estetyka instalacji
 • szeroki wybór odbiorników ciepła
 • wszechstronność (grzanie i chłodzenie)
 • cicha praca

Fotowoltaika a pompa ciepła  

Niezrównanym atutem zasilanych energią elektryczną pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki niej możemy w tani i ekologiczny sposób uzyskać energię elektryczną z bezpłatnej energii słonecznej. W towarzystwie instalacji fotowoltaicznej pompa ciepła staje się jeszcze bardziej efektywna, energooszczędna i przyjazna środowisku.

Pompy ciepła a ogrzewanie podłogowe 

Na etapie budowy energooszczędnego domu możemy również zdecydować się na tak zwaną “podłogówkę”, czyli ogrzewanie podłogowe. Pompa ciepła współpracująca z ogrzewaniem podłogowym, daje znaczny komfort grzewczy domownikom oraz możliwość obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Ekologiczne ogrzewanie – pompy ciepła Gree 

Gree oferuje nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda Versati III. Trzecia generacja tych urządzeń to unowocześniona konstrukcja, jeszcze lepsze parametry pracy, energooszczędność, bogate funkcje dodatkowe, najwyższa wydajność oraz wysokie wskaźniki COP. Oferujemy pompy ciepła SPLIT i MONOBLOK. Sprawdź naszą ofertę: https://gree.pl/produkty/pompy-ciepla/

Montaż pompy ciepła – jak i gdzie?

Szukasz instalatora, który zajmie się montażem pompy ciepła w Twoim domu? Skorzystaj z formularza na naszej stronie i znajdź firmę instalacyjną, która zainstaluje u Ciebie nowoczesne pompy ciepła Gree! W mailu zwrotnym otrzymasz od nas namiary na sprawdzonych instalatorów z Twojej okolicy, którzy posiadają ważny Certyfikat Gree i będą mogli udzielić Ci pełnej gwarancji na nasze urządzenia.

Pamiętaj! Montażem urządzeń Gree Versati zajmują się wyłącznie wykwalifikowani instalatorzy. Ich umiejętności są ciągle podnoszone poprzez nasze autorskie szkolenia autoryzacyjne. Dysponujemy bazą profesjonalnych instalatorów posiadających autoryzację na montaż i serwis pomp ciepła Gree.

Jesteś zdecydowany na zakup? 

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie