Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Zadzwoń na infolinię:
Biuro 12 307 06 40

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Dział Techniczny 12 431 33 27

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

System zdalnej kontroli pomp ciepła VERSATI

Komfort i bezpieczeństwo dla użytkowników
Wsparcie dla instalatorów

System FREE C&C

System zdalnego monitoringu FREE C&C, zawierający innowacyjne narzędzia FREEcloud i FREEconnect, powstał z myślą o pełnym komforcie i bezpieczeństwie użytkowników oraz jak najbardziej efektywnej obsłudze serwisowej naszych urządzeń.

Oba narzędzia w rękach Autoryzowanych Instalatorów Gree umożliwiają opiekę i monitoring pracy urządzenia 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Co więcej, system umożliwia FREE POLSKA dostęp do danych, a tym samym wsparcie techniczne i serwisowe inżynierów dla Autoryzowanych Instalatorów, oparte o realne parametry pracy pompy i bardziej szczegółowe dane instalacji.

Moduł FREEnet

Korzystanie z systemu zdalnego monitoringu FREE C&C umożliwia zainstalowanie dedykowanego, nowoczesnego modułu FREEnet.

Moduł podłączamy przewodowo do gniazda BMS, umożliwiając integrację pompy ciepła z narzędziami FREE C&C do zdalnej kontroli i serwisu.
System został zaprojektowany w taki sposób, by dać możliwość podłączenia pompy ciepła do modułu FREEnet bez konieczności posiadania dostępu do internetu na etapie instalacji urządzenia.


System FREE C&C krok po kroku


System, zaplanowany w sposób dostosowany do potrzeb, umożliwia sprawne podłączenie pompy do modułu FREEnet bez konieczności posiadania dostępu do internetu na etapie instalacji, za pośrednictwem narzędzia FREEconnect. To właśnie to narzędzie pomoże Autoryzowanemu Instalatorowi w uruchomieniu pompy ciepła oraz pierwszej konfiguracji ustawień. Następnie rejestracja instalacji w Strefie Instalatora Gree umożliwi połączenie pompy z aplikacją FREEcloud, która dostarczy wszystkich kluczowych informacji o pracy pompy Versati 24/7.

1. FREEconnect – połączenie i pierwszy rozruch

FREEconnect to aplikacja na urządzenia mobilne dla Autoryzowanych instalatorów Gree, umożliwiająca pierwsze nawiązanie połączenia z pompą ciepła VERSATI poprzez bluetooth na etapie instalacji.

Aplikacja oferuje intuicyjny kreator pierwszego rozruchu pompy, który pomaga instalatorowi szybko skonfigurować parametry urządzenia, które następnie można zapisać na nośniku zewnętrznym i wgrać do innego urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas instalatora.

FREEconnect służy ponadto do konfiguracji połączenia pompy ciepła przez sieć Wi-Fi z aplikacją FREEcloud i wygenerowania zaproszenia do aktywacji konta dla użytkownika instalacji.

2. FREEcloud dla użytkownika
Jakość i bezpieczeństwo

Każdy użytkownik pompy ciepła VERSATI, korzystający z modułu FREEnet, otrzymuje dostęp do indywidualnego konta FREEcloud, z poziomu którego ma możliwość kontroli podstawowych funkcji urządzenia nawet wtedy, gdy nie ma go w domu.
Aplikacja umożliwia podgląd bieżących ustawień urządzenia, jak również śledzenie historii jego pracy. Dzięki aktywnym powiadomieniom, natychmiast informuje o ewentualnych błędach w działaniu i pozwala uzyskać szybką pomoc instalatora, który diagnozuje usterkę zdalnie i – jeśli to możliwe – dokonuje serwisu online. W przypadku konieczności wymiany części, dociera na miejsce po uprzedniej diagnostyce, opartej na historii działania urządzenia, co znacząco skraca czas usunięcia awarii.

Zdalny monitoring pracy i komfort użytkowania 24/7
Zdalna opieka instalatora i szybka pomoc w razie awarii
Podgląd i zmiana ustawień z dowolnego miejsca
Optymalizacja pracy na podstawie historii
pracy układu

2. FREEcloud dla instalatora
Zdalna opieka serwisowa na najwyższym poziomie

Narzędzie FREEcloud pozwala Autoryzowanym Instalatorom Gree w zdecydowanie szybszy i łatwiejszy sposób sprawdzić pracę urządzenia, zmienić jego nastawy oraz zdiagnozować błędne ustawienia lub usterki podzespołów.
Odbywa się to całkowicie zdalnie, co znacznie skraca czas obsługi, zwiększając tym samym poziom zadowolenia klientów. Jednocześnie zdalny monitoring pracy pompy VERSATI ogranicza koszty dojazdów i pozwala na sprawną obsługę wielu instalacji jednocześnie w trybie zdalnym.

Funkcje dla instalatora

Wszystko w jednym miejscu monitoring i zdalna opieka serwisowa wielu
pomp ciepła VERSATI w jednym interfejsie
Status urządzeń szybki podgląd statusu i pracy wszystkich
obsługiwanych pomp
Aktualne parametry bieżący odczyt i zdalna zmiana wybranych parametrów i nastaw
Historia pracy 365-dniowa historia odczytu wybranych
parametrów i nastaw
Aktywne powiadomienia komunikaty o usterkach urządzeń
Dziennik instalacji możliwość prowadzenia dziennika instalacji
dla danego urządzenia