W standardzie można sterować pompą ciepła na dwa podstawowe sposoby. Pierwszym sposobem jest utrzymanie zadanej temperatury wody obiegowej w instalacji grzewczej. Kolejnym jest utrzymanie zadanej temperatury powietrza w pomieszczeniu. W tym celu niezbędne jest zainstalowanie czujnika podtynkowego, w najbardziej transparentnym punkcie ogrzewanego budynku.
Pompa ciepła – jak działa sterowanie pogodowe?
Innym rodzajem sterowania jest sterowanie pogodowe, wykorzystujące jeden z wyżej wymienionych sposobów sterowania, z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej. Polega on na określeniu prostej łączącej 2 punkty. Punkty te wyznaczone są przez 4 parametry. Sterownik w zależności od temperatury zewnętrznej będzie dążył do utrzymania temperatury wynikowej z wykresu.
Sterownik pogodowy pompa ciepła Gree
Wszystkie modele pomp ciepła Gree wyposażone są w funkcję sterowania pogodowego. Daje to możliwość określenia automatycznej i bezobsługowej pracy pompy ciepła w oparciu o krzywą grzewczą. Krzywa grzewcza w urządzeniach Versati III jest ustawiana przez manualną zmianę parametrów górnej i dolnej temperatury zewnętrznej i temperatury wody zasilającej.
W rezultacie praca pompy ciepła jest precyzyjnie dostosowana do każdego budynku, a system grzewczy całkowicie zautomatyzowany.
Może Cię zainteresować także: